MIEJSCA, KTÓRE WARTO ODWIEDZIĆ

Wzdłuż, całego Mielna po jednej stronie znajduje sie morze po drugiej jezioro Jamno, z wieloma atrakcjami wodnymi. Na przystani żeglarskiej Klubu „Tramp” przy malowniczym pomoście funkcjonuje wypożyczalnia jachtów, kajaków i rowerów wodnych. Jest tu także jedna z przystani dla statków spacerowych. Druga przystań mieści się w Unieściu, skąd regularnie odchodzi statek do centrum Mielna oraz miejscowości Jamno.

Niedaleko od Unieścia, kilka kilometrów w kierunku na Łazy, warto zobaczyć Kanał Jamneński, łączący jezioro Jamno z morzem. Kanał ten słynie z wspaniałych miejsc do wędkowania bogatych jest w szczupaki, leszcze, plocie, sandacze, okonie i węgorze.

Jadąc ścieżką rowerowa od Mielna w kierunku Sarbinowa po drodze mijamy miejscowość Chłopy. Znajduje sie tu niewielki malowniczy port rybacki, oraz pamiątkowy kamień informujący nas o przebiegającym w tym miejscu 16-tym południku.

Podróżując dalej warto zatrzymać sie w Gaskach i wejść na zabytkowa, XIX wieczna latarnię, z której widok wart jest pokonania krętych schodów.

Kolejnym ciekawym miejscem są ogrody Hortulus. Znajdują się w miejscowości Dobrzyca, do której skręcamy w lewo z trasy do Kołobrzegu. Ogrody te są niezwykłą atrakcją dla osób kochających spacery wśród pięknie zaprojektowanej zieleni. Na powierzchni 4ha znajduje sie kompleks złożony z 28 ogrodów tematycznych, centrum ogrodniczego, szkółki roślin i restauracji.

Kołobrzeg także wart jest zwiedzenia, jest to jedno z największych polskich uzdrowisk, z ciekawą postmodernistyczną starówką, wspaniałą promenadą oraz długim molo. Trzeba koniecznie odwiedzić XVII wieczny fort oraz latarnie. Oprócz zwiedzania zabytków warto zajrzeć do parku linowego, w sezonie letnim czynnego codziennie do późnych godzin nocnych, lub do kompleksu basenowego Morska Odyseja, z basenami solankowymi oraz kręconymi rynnami do zjazdów.
realizacja: Arkis